تشکیلات انقلابی

tashkilatenghelabi-book-mockup_1653313190
استاد/مؤلفسعید سعادتی
رقعی
اول- بهار 96
512
2000
978-600-7850-87-9
وزن630 گرم

+
قیمت 25000 تومان

توضیحات

به نظر می رسد زندگی اجتماعی بشر، هیچ گاه خالی از تشکیلات نبوده و بشر همواره به فراخور نیازهای خود، از تشکیلات استفاده نموده است؛ شاید بتوان گفت تاریخ سازماندهی ها و تشکل ها، تاریخی همپای تاریخ بشر بوده است. چون انسان موجودی است اجتماعی و بدون اجتماع نمی تواند ادامه حیات دهد. در راه حق نیز جمع و تشکیلات مهم‌ترین نقش ها را دارد. تشکیلات انقلابی به عنوان یک جریان اهل ایمان و فکر و عمل، حق را شناخته و برای حق حرکت می کند و با جبهه باطل همواره در حال مقابله و مبارزه می باشد و این در این مسیر، کار جمعی و سازماندهی شده و در یک کلمه، تشکیلات است که نقش مهمی دارد.

کتاب تشکیلات انقلابی سعی بر آن دارد تا نکاتی که برای راهبری تشکیلات اسلامی و انقلابی پیشرو لازم و ضروری است، را تبیین نماید.

سعید سعادتی، تشکیلات انقلابی: بستری برای رویش امت واحده را در پنج فصل نوشته و هر فصل را به چندین زیرفصل  تقسیم کرده و عنوان "خشت" را به آنها داده تا این نکته را یادآور شود که با روی هم قراردادن هر خشت می توان به تشکیلات هم تراز انقلاب دست یافت و رسید.

در فصل اول کلیات تشکیلات انقلابی و ضرورت و اهداف آنها مورد بحث قرار می گیرد. خشت هایی همچون آینده تشکیلات اسلامی، ارتباطات در تشکیلات، وحدت و یگانگی در مدیریت تشکیلاتی و سازماندهی آنها مطرح شده است.

نویسنده در فصل دوم اصول و ارزش های حاکم بر تشکیلات انقلابی را عنوان کرده و کلیدواژه هایی همچون خدامحوری، تولی و تبری، ولایت‌پذیری و صبر و ... مورد نیاز تشکیلات را تشریح کرده است.

سومین فصل کتاب به طرح شاخصه ها و ویژگی های تشکیلات انقلابی و رسیدن به شکل درست تشکیلات می پردازد و در فصل چهارم رسالت و نقش تشکیلات انقلابی را برای زمینه سازی ظهور یادآوری می کند.

فصل آخر کتاب هم به موانع و آسیب شناسی تشکیلات می پردازد و برای هر کدام مثال هایی را مطرح می کند؛ آسیب‌هایی همچون تفرقه، پراکندگی، غفلت، التقاط، عوام‌زدگی و سایر معضل‌هایی که امکان دارد یک تشکل انقلابی را مسموم نماید در این فصل مطرح، و راههای برون رفت از هر آسیب را مشخص می نماید.

نظرات کاربران
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

درج نظر شما در مورد این محصول

نام کاربری:
پست الکترونیک:
تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input