عادل پیغامی

عادل پیغامی

استاد عادل پیغامی متولد 1352 در تهران است.
ایشان بعد از طی تحصیلات متوسطه در رشته معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) مشغول به تحصیل شدند و در سال 1379 موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در همین رشته و پس از آن، دکتری علوم اقتصادی شدند. در سال 1371 همزمان با دروس دانشگاهی، دروس حوزوی را نیز ادامه دادند. از اساتید برجسته و بنام حوزوی ایشان می توان آیات هاشمی تبریزی، مجتهد زاده، باقری کنی، و مصطفوی را نام برد.
در حال حاضر استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و همچنین از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.
آقای پیغامی از اساتید موفقی است که طرحهای متعددی جهت آبادانی و عمران کشور ارائه داده است.می‌توانید یادداشت های مکرر ایشان با موضوعات اقتصاد و اقتصاد مقاومتی در سايت دفتر رهبری، صفحه تحليلی نخبگان(ديگران)، مطالعه كنيد.
همچنين ايشان مدرس دوره های؛ تبیین نظریه اقتصاد مقاومتی، مدیریت و اندیشه رهبری، بررسی آرا و اندیشه های امام موسی صدر، راهکارهای مدیریت دخل و خرج خانواده و … هستند.

از جمله كتاب هاي آقای عادل پيغامی می‌توان به؛ مبادی منابعه الطبیعی عدل از دیدگاه شهید مطهری، ساختار پیشنهادی درس نامه فقه الاقتصاد، اقتصاد دفاع؛ از نظریه های جنگ تا فعالیت اقتصادی نیروهای مسلح، تعليم و تربيت اقتصادی و … ياد كرد، كتاب های؛ درس گفتار های اقتصاد مقاومتی و الگوی اسلامی مصرف از آثار ايشان در انتشارات سديد است.