انقلاب اسلامی، یک پدیده اشراقی و قدسی

استاد طاهرزاده از متفکرین معاصر کشورمان معتقدند انقلاب اسلامی، صرفا یک پدیده سیاسی و اجتماعی نیست بلکه یک پدیده معنوی و اشراقی است که با باطن عالم مرتبط می باشد و جایگاه خود را دارد. این ناشی از نگاه اشراقی حضرت امام به عالم بود. یادداشت پیش رو بخشی از سخنرانی استاد موسوی است که نگاه استاد طاهرزاده و تحلیل ایشان را در مورد انقلاب اسلامی بیان می‌کند.

گزیده صوت | نقشه دانش مدیریت دولتی اسلامی

در گزیده صوت پیش‌رو دکتر وحید خاشعی به «نقش دانش مدیریت دولتی اسلامی» می‌پردازد. از دیدگاه ایشان دانش مدیریت دولتی اسلامی به بررسی ساختار نظام سیاسی می پردازد و به حل مسائل و موضوعاتی نظام سیاسی همچون نقش و جایگاه احزاب، ساز و کار امر به معروف بپردازد.

گزیده صوت | تفاوت تئوری سازمان و مدیریت

در گزیده صوت پیش رو دکتر سید مجتبی امامی به تبیین «تفاوت تئوری سازمان و مدیریت» می پردازد. از دیدگاه وی سازمان به دنبال توصیف است اما در تئوری مدیریت متناسب با هدف فرض گرفته شده، از وضعیت موجود راهی برای رسیدن به هدف مطلوب برگزیده می‌شود.

نسبت مدیریت اسلامی با مدیریت جهادی

اگر بخواهیم مدیریت اسلامی را تعریف کنیم عبارت است از دانشی که متشکل از مجموعه گزاره‌های مدیریتی است که با استفاده از روش اجتهادی صحیحی از منابع اجتهاد دینی به دست آمده‌اند. یکی از شرایط اسلامی بودن یک اصل یا گزاره این است که با استفاده از روش اجتهاد که در علم اصول فقه تبیین شده است از نصوص دینی استخراج شود.

سرعت‌گیرها در رقابت

بگو: «اگر پدران و فرزندان و برادران و همسران و طایفه شما و اموالی که به دست آورده‌اید و تجارتی که از کساد شدنش می‌ترسید و خانه‌هائی که به آن علاقه دارید، در نظرتان از خداوند و پیامبرش و جهاد در راهش محبوب‌تر است، در انتظار باشید که خداوند عذابش را بر شما نازل کند و خداوند جمعیت نافرمانبردار را هدایت نمی‌کند!

پنج گام تا امام

حجت‌الاسلام سیدعلی‌اصغر علوی در کتاب «...الی‌الحبیب» به بررسی شخصیت حضرت حبیب بن مظاهر می‌پردازد. وی پس از تشریح شخصیت رقابتی حبیب، به ۵ مرحلۀ رسیدن به کمال اشاره می‌کند.

مدل‌های سه‌گانه استعمار در نگاه رهبر انقلاب

کار قدرت نرم این است که مردم را طوری تربیت کنند که خودشان دولتی سر کار بیاورند که مورد نظر غرب و مستعمران باشد و کشور خودشان را از سوی آمریکایی ها برای آمریکایی ها و غربی ها اشغال کنند.

نقش بیداری اسلامی در تحریم ایران

دکتر جمشیدی اعتقاد دارد آمریکا در قبال ایران دارای منطق و دو سطح راهبردی است. در اسناد آمریکا در سال 2012 آمریکا، چین و ایران را دو تهدید اصلی برای حفظ نظام لیبرال می‌داند. آمریکایی‌ها بعد از اتفاق افتادن بیداری اسلامی و حوادث فتنه 88 سعی برآن داشتند تا اتفاقات را از جنس هم نشان دهند. ایشان با طرح مسأله تحریم سعی بر دورن‌گرا نمودن ایران نمودند.

تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input