مراسم آئین رونمایی از دو کتاب ویژه ماه محرم

آئین رونمایی از دو کتاب «روضه اصحاب چیست؟» و «مسلم ولی‌امر است» که جزء جدیدترین کتب منتشر شده توسط نشر سدید هستند و توسط حجت‌الاسلام سیدعلی اصغر علوی نوشته شده‌اند برگزار می شود.

تلنگری در باب اقتصاد خانواده

محتوای نوشتار حاضر، طراحی محور پژوهشی با موضوع «سلامت اقتصادی خانواده» یا «خانوادۀ مطلوب به لحاظ اقتصادی» می باشد. این نوشتار، خلاصۀ سخنرانی دکتر پیغامی است دربارۀ محوری پژوهشی که به سؤالاتی از این قبیل در حوزة اقتصاد خانواده پاسخ می‌دهند: خانوادۀ مطلوب چیست؟ خانوادۀ سالم چیست؟ خانوادۀ الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت چیست؟ الگوی اسلامی ایرانی خانواده چیست؟

راز تنهایی مسلم

مردم کوفه بعد از مرگ معاویه همگی با هم متفق شدند که امام حسین(ع) را به حکومت برسانند و نامه‌های زیادی را به او نوشتند تا او به کوفه بیاید و در آن‌جا با در دست گرفتن قدرت، خود را برای مبارزه با حکومت یزید و سرنگونی آن آماده کند. ولی این مردم با روی کار آمدن ابن‌زیاد در کوفه از همه آرمان‌های خود گذشتند و نماینده امام، مسلم‌بن‌عقیل را تنها گذاشتند. اما چرا مسلم تنها شد؟

حتی اگر عاشورا حرف تازه‌ای نداشت...

حتی اگر نظریات عاشورایی دقیقا مشابه نظریات دیگران بود (فرض خلف) در آن صورت حکم چیست؟ آیا باز هم باید سراغ از نظریات عاشورایی گرفت؟ آری باز هم اولویت با نظریات عاشورایی است!

چرا امت از امام حسین حمایت نکردند؟

در این نوشتار، حجت‌الاسلام علوی به بررسی دلایل عقب‌نشینی امت از حمایت امام حسین می‌پردازد. وی ۶ نکته را مهم‌ترین عوامل این اتفاق می‌داند.

تفاوت نظام اقتصاد سنتی و نظام اقتصاد سرمایه داری

در واقع انسان در این نظام جدید طوری پیش می رود که همیشه تشنه ی مسائل مادی و رفاهی دنیا است، همواره چیزی وجود دارد که او نداشته باشد و این امر، حدی ندارد و مرزی در نظام سرمایه داری وجود ندارد که در آنجا انسان قناعت کند و بیشتر از آن نیازی نداشته نباشد.

چهار تعریف از اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی را می‌توان چهارگونه تعریف نمود و چهار الگو از آن یا تركیبی از همۀ آن‌ها را در كشور به عنوان پروژه‌هایی ملی پیگیری كرد.

اقتصاد، پاشنه آشیل انقلاب اسلامی

اقتصاد تنها موردى است که انقلاب اسلامى مى‌تواند تیر خلاص را به کشورهاى اسلامى بزند. زیرا ما به لحاظ فرهنگى و سیاسى پیام خود را به کشورهاى مختلف رسانده‌ایم و همه مى‌دانند مرگ بر آمریکا، استقلال، عزت و افتخار در چیست و رویکرد امام خمینى توسعه پیدا کرده است.

تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input