مقام ولایت پذیری حضرت عباس(ع)

حجت‌الاسلام علوی در این نوشتار به بررسی مقام ولایت‌پذیری حضرت عباس علیه‌السلام می‌پردازد. وی ولایت‌پذیری حضرت ابوالفضل را از زمان امام علی تا واقعۀ کربلا بررسی می‌کند.

مسئله عزاداری ، ابعاد و چرایی آن از دیدگاه شهید مطهری «ره»

در یادداشت پیش‌رو حجت‌السلام دکتر سوزنچی به تبیین «مسئلۀ عزاداری، ابعاد و چرایی آن از دیدگاه شهید مطهری» می پردازد. ایشان در باب عزاداری به این دو مسئله می‌پردازند که اولاَ علت عزاداری برای امام حسین علیه‌السلام چیست؟ ثانیاً چرا عزاداری باید پیوسته در سال‌های متمادی ادامه داشته باشد؟

مسابقه کتابخوانی سراسری "روضه اصحاب چیست؟"

همزمان با آغاز ماه محرم‌الحرام مسابقه کتابخوانی سراسری "روضه اصحاب چیست؟" به همت نشر سدید و با محوریت کتاب منتشر شده با همین عنوان و نوشته حجت‌السلام سیدعلی اصغر علوی برگزار می‌شود.
علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند با تهیه نسخه چاپی و یا الکترونیکی کتاب و پاسخ به سوالات مسابقه، در این طرح عاشورایی شرکت نمایند.

فضای فرهنگی بعد از دفاع مقدس و نقش شهید آوینی

در آن فضا که بعضی ترجیح می ­دادند از مسائل چرب و شیرین دنیا سخن بگویند، شاید تنها شهید آوینی جرئت داشت که حرف­های حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه و مقام معظم رهبری را بیان کند. وی نظرات خود را در مجلۀ سوره به صورت مقاله منتشر می­ کرد.

مراسم آئین رونمایی از دو کتاب ویژه ماه محرم

آئین رونمایی از دو کتاب «روضه اصحاب چیست؟» و «مسلم ولی‌امر است» که جزء جدیدترین کتب منتشر شده توسط نشر سدید هستند و توسط حجت‌الاسلام سیدعلی اصغر علوی نوشته شده‌اند برگزار می شود.

تلنگری در باب اقتصاد خانواده

محتوای نوشتار حاضر، طراحی محور پژوهشی با موضوع «سلامت اقتصادی خانواده» یا «خانوادۀ مطلوب به لحاظ اقتصادی» می باشد. این نوشتار، خلاصۀ سخنرانی دکتر پیغامی است دربارۀ محوری پژوهشی که به سؤالاتی از این قبیل در حوزة اقتصاد خانواده پاسخ می‌دهند: خانوادۀ مطلوب چیست؟ خانوادۀ سالم چیست؟ خانوادۀ الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت چیست؟ الگوی اسلامی ایرانی خانواده چیست؟

تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input