زمانه ما و نهج البلاغه

book_mockup1112-edited
استاد/مؤلففرزاد جهان بین
پالتویی
چاپ دوم-ویرایش دوم- بهار 98
۱۴۲
۲۰۰۰
978-600-7850-60-2
وزن124 گرم

+
قیمت 17000 تومان

توضیحات

 این کتاب با عنوان فرعی «برداشت‌هایی از نهج‌البلاغه پیرامون مسائل روز»، شامل بحث پیرامون توافق و ترافق، خودی و غیرخودی، قدرت درون‌زا، نفوذ، فتنه، آزادی بیان، تحزب و … می‌باشد 

 

مقام معظم رهبری در باب ضرورت مطالعۀ نهج‌البلاغه می‌فرمایند:

امروز آشکارترین و روشن‌ترین حقایق اسلامی، به وسیله بخشی از مدعیان اسلام در کشورهای اسلامی نادیده گرفته می‌شود. امروز همان روزی است که شعارها یکسان است، اما جهت‌گیری‌ها به شدت مغایر یکدیگر است. امروز شرایطی مشابه شرایط حکومت دوران امیرالمؤمنین(ع) است. پس روزگار، روز نهج البلاغه است. امروز می‌شود از دیدگاه دقیق و نافذ امیرالمؤمنین(ع) به واقعیت‌های جهان و جامعه نگاه کرد و بسیاری از حقایق را دید و شناخت و علاج دردها را پیدا کرد. همین است که به نظر ما، امروز بیش از همیشه به نهج البلاغه محتاج‌تریم. (بیانات در چهارمین کنگرۀ بین‌المللی نهج‌‌البلاغه | ۲۶/۰۱/۱۳۶۳)

در بخشی از مقدمه مؤلف آمده است:

جامعۀ ما هر روزه شاهد فراز و نشیب‌های بسیاری است و بسان تمام جوامع پویا و زنده با چالش‌های نو‌به‌نو‌ای روبروست. تحلیل این مسائل از یک پایگاه علمی مطمئن و حجت‌آور از جمله دغدغه‌هایی است که وجود دارد. در این میان، نهج‌البلاغه هم به خاطر این که نازله روح امیرمؤمنان(ع) است و هم به خاطر این‌که از سوی شخصی بیان شده است که قریب به ۵ سال بر یکی از پهناورترین ممالک دنیا حکومت رانده است می‌تواند نقش به سزایی در شکل‌گیری این نظام فکری مطمئن ایجاد نماید. فرصتی که هیأت محترم شهدای گمنام در اختیار این‌جانب قرار داد تا به صورت هفتگی، مسائل روز را از دریچۀ نهج‌البلاغه با عنوان نکات مناسبتی طرح نمایم موجب گردید که مروری جدید به این کتاب شریف داشته باشم.

نظرات کاربران
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

درج نظر شما در مورد این محصول

نام کاربری:
پست الکترونیک:
تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input