امام، مردم، اقتصاد | جلد دوم

emammardomeqtesad02-book-mockup
استاد/مؤلفمجتبی حسنی
سید حسین حسینی
رقعی
اول- پاییز 95
392
1000
978-600-7850-72-5
وزن416 گرم

+
قیمت 22000 تومان

توضیحات

امام، مردم، اقتصاد: مستندات بیانات امام خمینی(ره) و برداشت‌های مبتنی بر آنها در راستای تبیین الگو و معیارهای اقتصاد مردم محور|جلد دوم

انقلاب اسلامی ایران، علی‌رغم پیشرفت‌های شگرف در عرصه‌های مختلف، متأسفانه هنوز از مشکلات اقتصادی رنج می‌برد. به اعتراف صاحب‌نظران اقتصادی و اجتماعی، راهکار اساسی حل این مشکلات اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی است که مشارکت مردمی در اقتصاد یا همان حضور آگاهانه، داوطلبانه، فعالانه، جمعی و فردی و متناسب با توان همه افراد ملت در تمامی عرصه‌های اقتصادی کشور در سه ساحت تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اقدام، از پایه‌های اساسی آن به شمار می‌رود.

تبیین مبانی نظری و الگوی مشارکت مردمی در اقتصاد با تعریف فوق که در نظام‌های اقتصادی سرمایه‌داری و اشتراکی جایگاهی ندارد و به دست آوردن معیارهای اقتصاد مردمی را می‌توان به عنوان اولین گام مردم‌محوری در اقتصاد دانست. در این راستا، این کتاب با بررسی اندیشه‌های حضرت امام خمینی رحمه الله، بعد از تبیین ماهیت، اهمیت و کیفیت مشارکت مردمی، به عنوان اجزای الگوی مشارکت مردمی، به تبیین معیارهای اقتصاد مردم‌محور، که برگرفته از الگوی مذکور است، می‌پردازد.

نظرات کاربران
هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

درج نظر شما در مورد این محصول

نام کاربری:
پست الکترونیک:
تلفن: 021-66485850      ایمیل: info@sadidisu.ir
logo-samandehi

ارسال پيام و شکایات

تماس با ما
 1. نام(*)
  لطفا نام خود را وارد کنید
 2. پست الکترونیک(*)
  لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید
 3. موضوع(*)
  لطفا موضوع پیام خود را وارد کنید.
 4. پیام(*)
  لطفا متنی برای پیام خود وارد کنید
 5. (*)

  Invalid Input